סליידר כתבות
דלג על סליידר כתבות
נחישות ודבקות במטרה – הנוסחה הבטוחה בדרך להצלחה
דלג על נחישות ודבקות במטרה – הנוסחה הבטוחה בדרך להצלחה

נחישות ודבקות במטרה – הנוסחה הבטוחה בדרך להצלחה

הם חיים בקירבנו ובמבט חטוף קשה להאמין מה עשו בחייהם, אך אותם יחידי סגולה שקראו תיגר על המציאות אליה נקלעו, הצליחו להוכיח כי כשאתה מאמין בעצמך תוכל לכבוש כל יעד, או כפי שביטא זאת אלברט איינשטיין, "רק מי שמסתכן והולך רחוק יגלה עד כמה רחוק הוא יכול להגיע". במפגש מעורר ההשראה של מועדון הסיליקון, נפגוש כמה אישים אשר הפכו בנחישותם ובכח הרצון שלהם את הבלתי אפשרי לאפשרי.

 

אורן בליצבלאו -אורן שירת כקצין מודיעין של חטיבה 188 בעזה. בשנת 2005, במהלך הובלת פלסטיני חשוד למעצר ביחד עם איש שב"כ הפעיל החשוד מכנסי תופת. איש השב"כ נהרג במקום ואורן סבל מפגיעת הדף קשה ואיבד את ראייתו. למרות הפציעה המשיך אורן לשרת בצה"ל ולאחר שחרורו השתלב בעבודה בחברת הייטק. במקביל המשיך לעסוק בספורט והחליט לצאת למשימה שגם לאנשים מן השורה היא כמעט בלתי אנושית. באוגוסט השנה נסע אורן להשתתף בתחרות איש הברזל שנערכה בשוודיה וחזר עם שיא עולם של איש הברזל לעיוורים!

 

קארן טל -קארן נולדה בעיר פז שבמרוקו. לאחר עלייתה לארץ התגוררה בירושלים ושירתה בצה"ל כמורה חיילת בפרויקט נערי רפול ובהמשך כקצינת חינוך בביה"ס הטכני של חיל האוויר בחיפה. בתקופה זו נחשפה לסיפורים קשים של נערים ונערות שהגיעו מבתים הרוסים והבינה את חשיבות האמונה בניצחון רוח האדם. בשנת 2005 קיבלה על עצמה לנהל את קמפוס ביאליק-רוגוזין בדרום תל אביב. מוסד חינוכי שעמד בפני סגירה בו למדו ישראלים משכונות מצוקה לצד ילדי מהגרי עבודה ופליטים מאפריקה ומדרום אמריקה, עולים חדשים לצד ערבים. קארן הצליחה ליצור קמפוס מושקע שחרת על דגלו ערכים של "מצוינות, הישגיות, סולידאריות ומתן כבוד לאדם". במשך שש שנות כהונתה כמנהלת בית הספר עלה שיעור ההצלחה בבחינות הבגרות מ-28% ל-87%, וגדל שיעור הגיוס לצה"ל ולשירות לאומי מ-26% ל-79%! בשנת 2010 זכה הסרט "כבר לא זרים (Strangers No More)" המתמקד בסיפורם של שלושה מתלמידי בית הספר בפרס האוסקר לסרטים תיעודיים קצרים. כיום קארן היא מנכ"לית תובנות בחינוך, מיזם אותו הקימה במטרה לתמוך במנהלי בתי ספר ולאפשר להם לחולל מהפך חינוכי וחברתי במרכזים החינוכיים שבניהולם.

 

עידו ענתבי -מנכ"ל עמותת SpaceIL - בסוף שנת 2010 החליטו יריב בש, כפיר דמרי ויהונתן ויינטראוב כי הם רוצים "להגיע לירח". הם נרשמו לתחרות Google Lunar XPRIZE והחלו לתכנן חללית בלתי מאוישת שתהיה החללית הראשונה שתנחת על הירח תחת דגל ישראל. הרעיון היה נועז אך הסיכוי למימושו נראה בלתי אפשרי. שלושת הצעירים הקימו עמותה שבעזרתה גייסו מתורמים פרטים ומוסדים סכום של 95 מליון דולר. בנוסף, קיבלו סיוע ותמיכה ממשרדי הממשלה הרלוונטיים, מנשיאי המדינה פרס וריבלין ואף מהתעשייה האוירית. כבר בתחילת הדרך הצהירו על מטרתם: לתרום לחברה הישראלית על ידי קידום החינוך המדעי - טכנולוגי ועידוד החדשנות המדעית בישראל. בינואר 2019 צפויה SpaceIL לשגר את החללית שלה באמצעות טיל פלקון 9 של חברת SpaceX. החללית מתוכננת לנחות על הירח ב-14 במרץ 2019, כתשע שנים לאחר ששלושת הצעירים החלו במסע ארוך ומייגע שרק נחישותם ואמונתם הביאה אותו עד הלום.

 

המפגש  יתקיים ביום ב' ה-24 בדצמבר 2018, במוזאון ארץ ישראל (אולם נופים), רחוב חיים לבנון 2, רמת אביב, תל-אביב

IN THE NEWS

סיליקון קלאב

במסגרת המפגש הרבעוני של מודעון השבבים נערך פאנל בו נתבקשו המשתתפים לנסות לסייע ליזמים ומנהלי חברות בתעשיה להבין טוב יותר כיצד ניתן לעשות עסקים בסין ו/או לגייס כסף מחברות סיניות.קרא עוד
"תנו למוח שלכם קצת מנוחה מההתעסקות עם הנייד, זה יאפשר לו להתפנות ליצירתיות." כך ממליצה יעל מן שחר, חוקרת ומרצה בתחום השפעות הטכנולוגיה על האדם במפגש מועדון השבבים הישראלי שהתקיים השבוע, ואשר עסק במהפיכת המובייל.קרא עוד
לכל הכתבות
תמונות ממפגש ספטמבר 2018
דלג על תמונות ממפגש ספטמבר 2018

תמונות ממפגש ספטמבר 2018

ד"ר אלי דוד
ד"ר אלי דוד
מאתיו שפרפוטייר
מאתיו שפרפוטייר
ניסן אלימלך
ניסן אלימלך
ארז ליבנה
ארז ליבנה
דב מורן
דב מורן
נועם ארקיד
נועם ארקיד
דב מורן, שלמה גרדמן
דב מורן, שלמה גרדמן
קהל משתתפים
קהל משתתפים

מוזיאון ארץ ישראל
חיים לבנון 2, רמת אביב, תל-אביב

רכבת ישראל
תחנת האוניברסיטה
אוטובוסים
דן - 7, 13, 24, 25, 45, 127
אגד - 126, 171, 270, 271
אפיקים - 121
קווים - 94
נתיב אקספרס - 604
רכב
עבור לתוכן העמוד